Haber

Zelenskiy: “Ukrayna düşmana hiçbir şey bırakmayacak”

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rus ordusunun Ukrayna’nın çeşitli bölgelerine yönelik saldırılarının devam ettiğini belirterek, “Ukrayna düşmana hiçbir şey bırakmayacak.” söz konusu.

Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın Ukrayna topraklarında devam ettiğini belirtti.

Ukrayna’da en şiddetli çatışmaların yaşandığı Donetsk bölgesindeki Bahmut kentini ziyaret ederek Ukraynalı askerlerle görüşmeye gelen Zelenskiy, Rusya’nın ağır saldırılarına rağmen Bahmut’un “düşmediğini” söyledi.

Bahmut’un adeta bir “kale” şehri olduğunu savunan Zelenskiy, aylardır aralıksız devam eden baskınlar nedeniyle buradaki altyapıların büyük zarar gördüğünü söyledi.

Rus taarruzlarının Ukrayna’da yıkım ve acıya yol açtığını vurgulayan Zelenskiy, “Yanmış topraklar, mahvolmuş hayatlar. Acılar, harabeler ve mezarlar, sözde Rus barışı budur.” dedi.

Ukrayna ordusunun adım adım ülke topraklarını savunmaya ve işgal altındaki bölgeleri özgürleştirmeye çalıştığını kaydeden Zelenskiy, “Ukrayna düşmana hiçbir şey bırakmayacak” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu